Genel

Anabolik Steroid Kullanan Kadınların Karşılaştıkları

Anabolik Steroid

Steroid maddelerinin kullanılmasıyla birçok konu merak edilmektedir. Farklı cinslerin tercih etmesiyle de ortaya istenmeyen sonuçlar çıkabilmektedir. Erkeklerin gördüğü yan etkiler kadınlarda daha farklı şekilde hissedilebilmektedir. Bunun için kadınların karşılaştığı durum iyi şekilde değerlendirmelidir. Steroid sipariş vermeden kadınların karşılaştığı durumlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Anabolik steroid için yan etkiler her zaman göz önünde bulundurulmalıdır.

Anabolik maddeleri üzerine profesyonel sporcular ve uzman doktorlar, sürekli araştırma yapmaktadır. Bu araştırmalar sonrası insan üzerinde etkileri her zaman ele alınmaktadır. Fiziksel ,psikolojik ve sosyal olarak kişilerin neler yaşadığı merak edilmektedir. İlaçların her vücutta farklı tepki verdiği bilinmektedir. Tüm bunlarla birlikte steroid satın al işlemi devam etmektedir. Bireyler, vücut geliştirme sporu için sipariş vermektedir.

Kadınlarda anabolik androjenik steroidler önemli değişikliklere imza atıyor. Gözler görülür şekilde artan değişiklik vücut gelişim bakımından kendini göstermektedir. Fakat kadınlarda steroidlerin yan etkisi de bir hayli baskın olduğu biliniyor. Kadınlar hakkında daha önceki yazdığımız bloglarda yan etkilerini belirmiştik. Kadın sporcuların kullanmasıyla erkeksi bir görünüm ortaya çıkıyor. Fiziksel olarak daha çok belli olduğunu görebiliyoruz.

Anabolik steroid etkilerini araştırma yaparak kanıtlamak doğru bir seçim. Ancak kullanıcıların bu araştırmalara göre hareket etmediğini biliyoruz. Bireysel sporcular yan etkilerinden çok verdiği olumlu taraflara bakmaktadır.

Anabolik Steroid ve Kadınlar

Kadınların anabolik steroid kullanması erkeklerle aynıdır. Vücutta kas ve hacim artışı istemektedir. Yağ yakma kürlerini de tercih eden fit bir vücuda kavuşmak istemektedir. Bunların sayısı da azımsanmayacak şekilde olduğunu söyleyelim. Ancak burada kullanılan maddenin yoğunluğu arttıkça yan etkiler fazlalaşmaktadır. Ağır steroidler ve doz aşımı vücudu olduğundan çok erkeksi göstermektedir.

Steroid maddelerini tercih eden kadınlarda erkesi bir yan etki sonucu çıkabilmektedir. Yapılan araştırma ve tezlerde bu sonuç görülmektedir. Göğüslerin küçülmesi, adet görmeme, sesin kalınlaşması gibi vakalar yaşanmaktadır. Steroid satın al işlemi yapan kadınların sık kullanması bu gibi etkilere maruz kaldığını vurgulamaktadır.

Çözüm olarak anabolik steroid az kullanılmalıdır. Maddelerin sıklıkla tüketilmemesi gerektiği uzmanlar tarafından söylenmektedir. İlla kullanmak isteyenler belli bir periyot izlenmesi gerekmektedir. Vücut bu sayede daha korunaklı olabilir. Elbette yüzde yüz çözüm olduğunu kimse garanti edemez.

Related Posts

Bir yanıt yazın